Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Tangram Oyunu

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


17,482 İzlenme

Açıklama

Nasıl Oynanır?
*Oyun ekranının sol üst köşesindeki menüden tamamlamak istediğiniz şekli seçin.
*Sol taraftaki parçaları, üzerlerine tıklayarak sağ tarafa taşıyın (parçaları taşımak için bir kere tıklamanız yeterli) ve şeklin üzerine bırakmak için bir kez daha tıklayın.
*Parçaları kendi etrafında çevirmek için Boşluk(Space) tuşunu kullanın.
*Diğer parçalardan farklı olarak, paralelkenar hem kendi etrafında dönebilir, hem de simetrik bir biçimde çevrilebilir. Bu işlem için CTRL tuşuna basmanız yeterli.

Tangram Nedir?
Tangram, taş, kemik, plastik veya tahtadan yapılmış olan geometrik biçimlerdeki yedi adet parçayı bir araya getirerek çeşitli formlar oluşturma esasına dayalı yaratıcı bir zeka oyunudur. Hedeflenen form, geometrik bir şekil, hareket halindeki bir insan figürü, hayvan figürü, alfabedeki bir harf ya da benzeri bir şey olabilir. Hedef olarak belirlenen formu oluşturabilmek için, yedi parçanın tamamını kullanmak gerekmektedir. Bu parçalar, farklı büyüklüklerdeki beş adet üçgen, bir adet kare ve bir adet paralelkenardır. Bu yedi parçanın Güneş, Ay, Mars, Jupiter, Satürn, Merkür ve Venüs’ü temsil ettiği söylenmektedir. Çin'de geliştirilen bu oyunun ortaya çıkışı çok eski tarihlerde olmuştur.

Yorumlar